Haber

CHP’de grup başkan yardımcıları kim olacak? İşte kulislerde konuşulan 8 isim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kazandığı 28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde hareketli saatler yaşanıyor. Cuma günü yapılması beklenen yemin töreninin ardından Cumartesi günü partide grup başkan yardımcıları seçilecek.

GRUP BAŞKANLIĞI ADAYI ÖZGÜR ÖZEL

CHP Küme Başkanlığına adaylığını açıklayan Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağımız, Sayın Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olacağı ve CHP’nin iktidara geleceği ümidiyle buradan ayrıldık. Oy Sonuçlar bunu yansıtmadı. Milletimizin alacağı her karara saygılıyız. Cumartesi günü kapalı küme toplantısında bir küme lideri ve 3 küme başkan yardımcısı seçeceğiz. Engin Özkoç milletvekili değil, Engin Altay ve ben küme başkan yardımcılığına talip değiliz. 8 arkadaşımız bu göreve başvurdu. Cumartesi günü kapalı küme toplantısında seçimimizi yapacağız. Ardından 28. dönem faaliyetlerine başlayacak. Kimse bizden hiçbir şey olmamış gibi davranmamızı beklemesin” dedi.

ESKİ ADAYLAR OLMAYACAK

Eski Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Engin Özkoç’un aday olamayacaklarının kesinleşmesinin ardından gözler yeni dönemde göreve talip olacak kişilere çevrildi. Öte yandan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın da Grup Başkanvekilliğine hazırlandığı belirtildi. Cumhuriyet’te yer alan habere göre Özel’in atıfta bulunduğu kesin 8 aday vardı.

İŞTE ADAYLAR:

İstanbul Milletvekili – Zeynel Emre

Ankara Milletvekili – Murat Emir

İzmir Milletvekili – Murat Bakan

Şanlıurfa Milletvekili – Mahmut Tanal

İstanbul Milletvekili – Gökhan Günaydın

Aydın Milletvekili – Bülent Tezcan

Kahramanmaraş Milletvekili – Ali Öztunç

Mersin Milletvekili – Ali Uzman Başarır

golcuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu